Wimbledonské čtvrtfinále 2024: Světová jednička Jannik Sinner podlehl Daniilu Medveděvovi; Carlos Alcaraz porazil Američana Tommyho Paula

Světová jednička mezi tenisty skončila ve čtvrtfinále Wimbledonu. Jannik Sinner, který byl na turnaji nasazený jako číslo 1, prohrál s pátým nasazeným Daniilem Medveděvem. Medveděv vyhrál 6(7)-7, 6-4, 7-6(4), 2-6, 6-3. Do tohoto zápasu měl Medveděv ve vzájemných utkáních se Sinnerem bilanci 6-5, ale Sinner vyhrál jejich posledních pět střetnutí. Medveděv konečně prolomil Sinnerovu sérii.

Pro Medveděva to bylo těžce vydobyté vítězství. Ani jeden z hráčů neměl snadné chvíle, ale Medveděv byl ten, kdo nakonec zvítězil. On a Sinner byli v prvním setu vyrovnaní, což si vyžádalo tiebreak, aby se rozhodl vítěz. Medveděv v tiebreaku vypadal, že mu dochází energie, ale v dalším setu si to vynahradil. Zahájil nemilosrdnou sérii vítězství, a Sinner se nedokázal dostat z problémů.

Třetí set začal podobně jako druhý, Sinner vyhrál první hru a poté prohrál následující tři. Něco ale nebylo v pořádku se Sinnerem. Vypadal trochu malátně a zmateně, nakonec opustil kurt. Nezdálo se, že by to bylo lékařské přerušení, ale Sinner byl pryč déle než pět minut. Když se vrátil, zdálo se, že se moc nezměnilo.

Za stavu 5-3 s nůž na krku Sinner vyhrál tři hry za sebou a vyrovnal set na 5-5. Za stavu 6-6 se rozhodovalo v tiebreaku, který Medveděv vyhrál relativně snadno.

I když Sinner nedokázal dokončit comeback ve třetím setu, byl plný energie. Ve čtvrtém setu porazil Medveděva 6-2, což zanechalo celý zápas rozhodující pátý set.

Stejně jako většina zápasu, i rozhodující set byl bitva. Ale Medveděv si brzy vytvořil náskok, zatímco Sinner, který vypadal, že má křeče nebo bolest v lýtku, zůstal pozadu. Sinner se dokázal vrátit z nebezpečných výkyvů během zápasu, ale nemohl překonat své vlastní nevynucené chyby a Medveděvův silný servis a trpělivou neúnavnost.

Carlos Alcaraz porazil Tommyho Paula, střetne se s Medveděvem Carlos Alcaraz, třetí nasazený, je o krok blíže k obhajobě svého titulu z roku 2023. Porazil Američana Tommyho Paula 5-7, 6-4, 6-2, 6-2, vyřadil tak 27letého dvanáctého nasazeného za tři hodiny a jedenáct minut.

Alcarazova nejlepší hra se projevuje, když je vyzván, a Paul ho rozhodně vyzval. První set byl válka opotřebování, s dlouhými výměnami vedoucími k dlouhým bodům a ještě delším hrám. Paul to vše zvládal s téměř děsivým klidem, zatímco Alcaraz měl problémy se svým servisem. Alcaraz vedl jen jednou v první sadě, která trvala hodinu a dvanáct minut, a to na začátku, když se ujal vedení 2-1. Zbytek her hrál zezadu a nemohl najít dostatečnou konzistenci, aby Paula překonal.

Alcaraz konečně našel tu konzistenci v polovině druhého setu. Když čelil deficitu 2-0, zkrotil svou divokost a zahájil působivou sérii, vyhrál šest z následujících osmi her a vyrovnal zápas na jeden set. Poté ve třetím setu Paula doslova přejel, Paul vyhrál jen dvě hry, než Alcaraz získal šest vítězství a poprvé v zápase vedl.

Poté Alcaraz zvýšil tlak na Paula. Viděl světlo vítězství na konci tunelu a pustil se do toho. Čelíc Alcarazovu náporu, Paul jednoduše nemohl držet krok. Ale i na konci hrál Paul dobře a předváděl působivé údery ve svém teprve druhém čtvrtfinále Grand Slamu.