Cena a osud Apple Watch Ultra 2: Co nás čeká a co s prvním modelem?

Cena a osud Apple Watch Ultra 2: Co nás čeká a co s prvním modelem?

V České republice se letos dočkáme druhé generace produktové řady Apple Watch Ultra, a to pouhý rok poté, co Apple představilo první generaci těchto prestižních hodinek v září minulého roku. I přes nedostatek informací o Apple Watch Ultra 2 se však očekává, že budoucnost těchto zařízení bude pozoruhodná.

Apple Watch Ultra jsou známé svou profesionální kvalitou, přestože cena není výrazně vyšší než u ocelových modelů Apple Watch Series 8. Základní cena Apple Watch Ultra je stanovena na 24 990 Kč, avšak v různých akcích a u různých prodejců lze tyto hodinky sehnat za výhodnější cenu. Na druhé straně, Apple Watch Series 8 v oceli s funkcí GPS a Cellular začínají na 21 990 Kč pro 41mm verzi, zatímco 45mm model je k dostání od 23 490 Kč. Cena se může lišit v závislosti na typu řemene, zda zvolíte kůži nebo ocel, a nakonec se vyrovná ceně Apple Watch Ultra 2.

Co můžeme očekávat od druhé generace Apple Watch Ultra? Hlavní změnou bude pravděpodobně nový čip S9, který dostanou i hodinky Apple Watch Series 9. Nové barevné varianty jsou také pravděpodobné, přičemž očekáváme, že budou podobné těm, které jsme viděli u iPhone 15 Pro, s výjimkou modré barvy. Otázkou zůstává, zda Apple za tyto malé změny požádá o vyšší cenu, což by mohlo být pro zákazníky problematické.

Zároveň se nabízí otázka, co se stane s první generací Apple Watch Ultra. Existují dvě možnosti. První je, že Apple sníží cenu těchto hodinek a začne je prodávat jako levnější profesionální model. Druhou možností je, že Apple přestane vyrábět první generaci Ultra a začne ji postupně vyřazovat z prodeje. Vzhledem k minimálním změnám mezi první a druhou generací by mohlo být výhodné poohlédnout se po první generaci za atraktivní cenu.

Hlavním faktorem, který by mohl ovlivnit rozhodnutí, je podpora. První generace Apple Watch Ultra může přestat dostávat aktualizace dříve než druhá generace, která bude založena na novém čipu. To by mohlo mít vliv na dlouhodobou udržitelnost první generace Ultra, a proto si budou kupující muset pečlivě zvážit, jak dlouho chtějí své hodinky používat.

Marek Procházka